Държавните индивидуални първенства в Асеновград за юноши и девойки (12-20 години) определиха новите шампиони и медалисти по класически шахмат, ускорен шахмат и блиц. Ето имената на медалистите от шампионатите:

МОМЧЕТА ДО 12 ГОДИНИ: Класически шахмат: 1. СИМЕОН ТОДЕВ (Асеновец 2006 Асеновград) – 6 т.; 2. Владимир Кононенко (Славия София) – 5 т.; 3. Мартин Димитров (Каиса Варна) – 5 т. Рапид: 1. Симеон Тодев (Асеновец 2006 Асеновград) – 6,5 т.; 2. Божидар Тилев (Марица Изток Раднево) – 5,5 т.; 3. Владимир Кононенко (Славия София) – 5,5 т. Блиц: 1. Симеон Тодев (Асеновец 2006 Асеновград) – 7 т.; 2. Божидар Тилев (Марица Изток Раднево) – 6 т.; 3. Николай Желев (Бургас 64 Бургас) – 5 т.

МОМИЧЕТА ДО 12 ГОДИНИ: Класически шахмат: 1. НОРА РАШЕВА (Плевен XXI Плевен) – 6,5 т.; 2. Виктория Златева (Бургас 64 Бургас) – 5 т.; 3. Ива Фезова (Асеновец 2006 Асеновград) – 5 т. Рапид: 1. Боряна Аршинкова (Ан Пасан София) – 5,5 т.; 2. Нора Рашева (Плевен XXI Плевен) – 5,5 т.; 3. Виктория Златева (Бургас 64 Бургас) – 5 т. Блиц: 1. Нора Рашева (Плевен XXI Плевен) – 7 т.; 2. Виктория Златева (Бургас 64 Бургас) – 6 т.; 3. Боряна Аршинкова (Ан Пасан София) – 5 т.

ЮНОШИ ДО 14 ГОДИНИ: Класически шахмат: 1. НИКОЛА КЪНОВ (Елит София) – 6 т.; 2. Есат Рамаданов (Асеновец 2006 Асеновград) – 6 т.; 3. Григорий Смирнов (ШК Варна Варна) – 5 т. Рапид: 1. Есат Рамаданов (Асеновец 2006 Асеновград) – 6 т.; 2. Константин Георгиев (Ивис плюс София) – 6 т. 3. Пламен Стоянов (Чесбомб Пловдив) – 5 т. Блиц: 1. Никола Кънов (Елит София) – 6 т.; 2. Християн Илиев (СКШ Шумен Шумен) – 5,5 т.; 3. Атанас Кулев (Славия София) – 5 т.

ДЕВОЙКИ ДО 14 ГОДИНИ: Класически шахмат: 1. ДИЛЯНА ИВАНОВА (Пристис Русе) – 6,5 т.; 2. Петя Караиванова (ЦСКА София) – 6 т.; 3. Ася Григорова (Ивис плюс София) – 4,5 т. Рапид: 1. Диляна Иванова (Пристис Русе) – 6 т.; 2. Петя Караиванова (ЦСКА София) – 4,5 т.; 3. Ирина Петкова (ШК Пловдив Пловдив) – 4 т. Блиц: 1. Диляна Иванова (Пристис Русе) – 6 т.; 2. Петя Караиванова (ШК ЦСКА София) – 6 т.; 3. Стефани Чунчукова (Бургас 64 Бургас) – 4,5 т.

ЮНОШИ ДО 16 ГОДИНИ: Класически шахмат: 1. ЦВЕТАН СТОЯНОВ (Чесбомб Пловдив) – 6,5 т.; 2. Димо Терзиев (Асеневци В. Търново) – 6 т.; 3. Владимир Павлов (Ан Пасан София) – 4,5 т. Рапид: 1. Димо Терзиев (Асеневци В. Търново) – 6 т.; 2. Цветан Стоянов (Чесбомб Пловдив) – 5,5 т.; 3. Пламен Стоянов (Чесбомб Пловдив) – 5 т. Блиц: 1. Цветан Стоянов (Чесбомб Пловдив) – 6 т.; 2. Димо Терзиев (Асеневци В. Търново) – 5,5 т.; 3. Пламен Стоянов (Чесбомб Пловдив) – 5 т.

ДЕВОЙКИ ДО 16 ГОДИНИ: Класически шахмат: 1. ПАТРИЦИЕ НАЙМАНОВА (М. Тал Червен бряг) – 4,5; 2. Надя Тончева (ШК Левски София) – 4,5 т.; 3. Ирина Петкова (ШК Пловдив Пловдив) – 2,5 т. Рапид: 1. Надя Тончева (ШК Левски София) – 5 т.; 2. Патрицие Найманова (М. Тал Червен бряг) – 3,5 т. 3. Ирина Петкова (ШК Пловдив Пловдив) – 3 т. Блиц: 1. Надя Тончева (ШК Левски София) – 5 т.; 2. Патрицие Найманова (М. Тал Червен бряг) – 3 т. 3. Ирина Петкова (ШК Пловдив Пловдив) – 2,5 т.

ЮНОШИ ДО 18 ГОДИНИ: Класически шахмат: 1. АНТОН ПЕТРОВ (М. Тал Червен бряг) – 5 т.; 2. Даниел Стоянов (Каиса Варна) – 4,5 т. 3. Стоян Ор. Стоянов (Асеновец 2006 Асеновград) – 4,5 т. Рапид: 1. Стоян Ор. Стоянов (Асеновец 2006 Асеновград) – 5,5 т. 2. Ивайло Кирилов (Асеновец 2006 Асеновград) – 5 т.; 3. Даниел Стоянов (Каиса Варна) – 3,5 т. Блиц: 1. Даниел Стоянов (Каиса Варна) – 5 т.; 2. Ивайло Кирилов (Асеновец 2006 Асеновград) – 4,5 т.; 3. Стоян Ор. Стоянов (Асеновец 2006 Асеновград) – 4,5 т.

ДЕВОЙКИ ДО 18 ГОДИНИ: Класически шахмат: 1. ГЕРГАНА ПЕЙЧЕВА (Асеновец 2006 Асеновград) – 4,5 т.; 2. Галя Читакова (ШК Пловдив Пловдив) – 3,5 т. 3. Наталия Грабчева (СКШ Левски София) – 3 т. Рапид: 1. Гергана Пейчева (Асеновец 2006 Асеновград) – 5 т.; 2. Галя Читакова (ШК Пловдив Пловдив) – 3 т. 3. Наталия Грабчева (СКШ Левски София) – 3 т. Блиц: 1. Гергана Пейчева (Асеновец 2006 Асеновград) – 4 т.; 2. Наталия Грабчева (СКШ Левски София) – 3 т. 3. Галя Читакова (ШК Пловдив Пловдив) – 2 т.

МЛАДЕЖИ ДО 20 ГОДИНИ: Класически шахмат: 1. ЛЪЧЕЗАР ЙОРДАНОВ (ШК Варна Варна) – 3 т.; 2.Мория Грийн (Развитие Кюстендил) – 1,5 т. 3. Гинчо Гочев (Траяна 2011 Стара Загора) – 1,5 т. Рапид: 1. Лъчезар Йорданов (ШК Варна Варна) – 5,5 т.; 2. Пеньо Василев (Свиленград 2013 Свиленград) – 3 т.; 3. Мория Грийн (Развитие Кюстендил) – 2,5 т. Блиц: 1. Лъчезар Йорданов (ШК Варна Варна) – 4 т.; 2. Пеньо Василев (Свиленград 2013 Свиленград) – 1 т.; 3. Гинчо Гочев (Траяна 2011 Стара Загора) – 1 т.

ДЕВОЙКИ ДО 20 ГОДИНИ: Класически шахмат: 1. ВИКТОРИЯ РАДЕВА (Марица Пловдив) – 4 т.; 2. Стелияна Брезалиева (ШК Девин Девин) – 2,5 т.; 3. Ралица Маркова (ЦСКА София) – 2,5 т. Рапид: 1. Виктория Радева (Марица Пловдив) – 4 т.; 2. Ралица Маркова (ЦСКА София) – 2,5 т.; 3. Стелияна Брезалиева (ШК Девин Девин) – 1,5 т. Блиц: 1. Виктория Радева (Марица Пловдив) – 5,5 т.; 2. Стелияна Брезалиева (ШК Девин Девин) – 3,5 т. 3. Ралица Маркова (ЦСКА София) – 3 т.;

  

  

В шампионатите участие взеха представители на 35 шахматни клуба.

Класиране по медали: (златни, сребърни, бронзови, общо)

  1. Асеновец 2006 Асеновград     8        3        3        14
  2. ШК Варна Варна                    3        0        1        4
  3. Марица Пловдив                    3        0        0        3
  4. Пристис Русе                         3        0        0        3
  5. М. Тал Червен бряг                2        2        0        4
  6. Чесбомб Пловдив                   2        1        3        6
  7. ШК Левски София                  2        1        0        3
  8. Плевен XXI Плевен                2        1        0        3
  9. Елит София                           2        0        0       2
  10. Асеневци Велико Търново      1        2        0        3
  11. Каиса Варна                          1        1        2        4
  12. Ан Пасан София                    1        0        2        3
  13. ЦСКА София                          0        4        2        6
  14. ШК Пловдив Пловдив            0        2        5        7
  15. Бургас 64 Бургас                   0        2        3        5
  16. ШК Девин Девин                   0        2        1        3
  17. Марица Изток Раднево           0        2        0        2
  18. Свиленград 2013 Свиленград 0        2        0        2
  19. СКШ Левски София                0        1        2        3
  20. Славия София                        0        1        2        3
  21. Ивис плюс София                   0        1        1        2
  22. Развитие Кюстендил               0        1        1        2
  23. СКШ Шумен Шумен                0        1        0        1
  24. Траяна 2011 Стара Загора      0        0        2        2

Участвали в първенствата клубове без спечелени медали: Рицар София, Етър Велико Търново, Виктори Благоевград, Одесос Варна, Тунджа 2009 Ямбол, Сините камъни Сливен, Радецки Козлодуй, Спартак Плевен ХХI Плевен, Локомотив Пловдив, Рибаров София и НСА София.

БФШ 1928 изказва благодарност на организаторите (ШК Асеновец 2006 с председател Неделчо Чепаринов) и съдийското ръководство за доброто протичане на първенствата.