В румънския град Яш завърши Европейското индивидуално първенство за жени по класически шахмат. В 11-кръговата надпревара взеха участие шест български представителки, всички на възраст под 20 години! След като стана ясно, че гм Антоанета Стефанова няма да има възможност да вземе участие в първенството, поради ангажиментите й като народен представител в 46-ия Парламент, то участието на нашите шахматистки беше с цел повече трупане на опит с оглед сформирането на боеспособен отбор за Шахматната олимпиада през 2022 година.

Като цяло всички се представиха "на приливи и отливи", като в крайна сметка заеха места близо до подреждането според индивидуалните си коефициенти. С оглед скорошното участие в Световната купа в Сочи, очакванията бяха по-големи към Нургюл Салимова и Виктория Радева. От Габриела Антова пък се очакваше покриване на трета (последна) гросмайсторска норма. Тя беше много близо до нея. Кръг преди края Антова единствена от нашите представителки имаше шанс за класиране на финалите на Световната купа през 2023 г. За съжаление загуби в последния кръг от поставената под № 1 в стартовия списък грузинка Нино Бациашвили. В крайна сметка четири от българките приключиха с по 6,5 точки и се наредиха между 23-то и 37-мо място от 117-те участнички, съответно Виктория Радева е 23-та, Габриела Антова – 24-та, Гергана Пейчева – 33-та и Нургюл Салимова – 37-ма в крайното класиране. След силен старт шампионката на България за 2020 г. Белослава Кръстева и Надя Тончева изглежда "прегоряха" и след почивния ден записаха по няколко поредни загуби. Надя Тончева успя да се пребори и със здравословни проблеми и приключи с 5 т. на 70-то място. Белослава Кръстева събра 4,5 т. и зае 88-мо място. В сравнение с другите участнички на тяхната възраст, Радева и Антова се класираха на 5-то и 6-то място при 20-годишните, Пейчева и Салимова са съответно 3-та и 4-та при 18-годишните, а Тончева е 2-ра сред девойките до 16 години.